Taras to doskonałe rozwiązanie na powiększenie przestrzeni w domu. Latem można tu w ciszy odpocząć i cieszyć się widokiem natury. Jednak jeśli chcesz cieszyć się krajobrazem przy filiżance gorącej herbaty jesienią i zimą, to musisz pomyśleć o ciepłym przeszkleniu tarasu. Aby tak się stało należy wybrać odpowiednie okna.

Jakie okna najlepiej wybrać?

Jeśli planujesz wykorzystać werandę wyłącznie jako pomieszczenie letnie, to sprawdzą się tzw. jasne okna tarasowe (profil aluminiowy). Zwykle są to przesuwane proste konstrukcje, które przy dobrej pogodzie pozwolą zamienić werandę w otwartą przestrzeń, a przy złej pogodzie ochronić ją przed deszczem i wiatrem. W przypadku konstrukcji przesuwnych można wybrać okna do tarasu pojedyncze lub podwójne. Wybierając pierwszą opcję, najprawdopodobniej będziesz mógł wygodnie korzystać z przedłużenia prawie do pierwszych mrozów. Ponadto będziesz miał możliwość uprawiania sadzonek na werandzie.

Chcąc przebywać na tarasie przez cały rok, należy zamówić okna pcv do tarasów z kilkoma komorami oraz energooszczędną szybą zespoloną. W przypadku braku ogrzewania na werandzie zalecamy zastosowanie trójkomorowego profilu okiennego.

Francuskie okno na taras

Chcesz otaczać się pięknem natury przez cały rok, a standardowe rozmiary okien nie są dla ciebie odpowiednie? W takim przypadku zainteresuj się francuskimi oknami, które zapewnią niezrównany panoramiczny widok z dwóch lub trzech stron tarasu. Dzięki takim projektom możesz wykorzystać pokój jako jadalnię lub przytulne biuro. Okna francuskie mają doskonałą przezroczystość i można wybierać spośród trzech typów konstrukcji: statycznej, przesuwnej i harmonijkowej. Dwa ostatnie typy w okresie letnim pozwolą w pełni otworzyć pomieszczenie na promienie słoneczne, tak aby można było opalać się bezpośrednio w domu.

Okna tarasowe z układem

Ostatnio często wybiera się plastikowe okna na taras z układem. Oznacza to, że okna są wizualnie podzielone na oddzielne sekcje przez wiązanie. Ten trend przyszedł do nas niedawno z Europy i teraz tego typu okna można zobaczyć w prawie każdym budynku. Nadają elewacji XIX-wieczny urok. Takie projekty mogą mieć nie tylko klasyczny prostokątny kształt, ale także łukowate, okrągłe, wielokątne. W przypadku tych okien na taras cena będzie zależała od złożoności formy, wielkości konstrukcji i jej właściwości energooszczędnych.

Produkty z tworzywa sztucznego czy drewna?

Każde okno ma swoje zalety i wady. Kiedy decydujesz, że twój taras będzie ocieplony, ma dobrze ocieplone ściany, i musi być szczelny, to okna PCV są dobrym wyborem. Plastikowa rama doskonale zatrzymuje ciepło, będąc niezawodnym izolatorem, materiał nie zamarza, radzi sobie z wysokimi i niskimi temperaturami. Drewniane tarasowe okna do domków letniskowych są optymalne, jeśli używasz domu jako miejsca do wypoczynku i nie mieszkasz w nim na stałe. Okna pomogą zabezpieczyć pomieszczenie przed działaniem czynników atmosferycznych, ocieplić je o kilka stopni, poprawić wygląd letniego domku oraz sprawić, że pomieszczenie będzie wizualnie przestronne i jasne.

Okna PCV - oferta manufakturaokien.pl >>