W dzisiejszych czasach oszczędzanie pieniędzy to nie tylko opcja, ale konieczność. Zmiany klimatyczne są już rzeczywistością, więc ważne jest, aby zmniejszyć ilość szkodliwych dla środowiska emisji z domu. Istnieje również coraz większa potrzeba zmniejszenia wydatków domowych ze względu na rosnące koszty paliw kopalnych. W jaki sposób możemy osiągnąć jedno i drugie?

Okna pasywne i energooszczędne

Doświadczenie pokazuje, że okna są głównym źródłem strat ciepła w nowoczesnych domach. Problem ten można rozwiązać za pomocą prostego rozwiązania. Okna te mają bardzo wysokie właściwości izolacyjne, są energooszczędne i pasywne.

Okna drewniane Są to wysoce zaawansowane konstrukcje wykonane z wysokiej jakości drewna, elementów plastikowych i szkła topionego z gazem szlachetnym. Okna te ograniczają straty ciepła i pomagają obniżyć ilość energii potrzebnej do ogrzania domu. Przekłada się to na niższe koszty.

Instalacje fotowoltaiczne

Świetnym rozwiązaniem jest instalacja fotowoltaiczna. Składa się ona z wystarczającej ilości paneli słonecznych zamontowanych na dachu wraz z akumulatorami i sterownikiem. Cała instalacja jest podłączona do sieci energetycznej Twojego domu. Dzisiejsze legalne rozwiązania znacznie obniżają koszty dostawy energii elektrycznej do domu.

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne to świetny sposób na darmowe ogrzewanie wody w Twoim domu. Kolektory te to konstrukcje, które podgrzewają wodę ze słońca. Ta metoda podgrzewania ciepłej wody całkowicie zaspokaja potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego w cieplejszych porach roku, jak pokazuje praktyka.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę lokalizację swojego domu

Ważne jest, aby rozważyć lokalizację domu i jego orientację w przestrzeni. Domy pasywne są najbardziej wydajnym rodzajem budownictwa, stosuje się w nich sprawdzony model.

Duże okna i pokoje dzienne są zawsze umieszczone po najbardziej nasłonecznionej stronie, aby uzyskać maksymalną ilość energii słonecznej w ciągu dnia. Pomieszczenia gospodarcze, takie jak spiżarnia i klatka schodowa, znajdują się po najbardziej zacienionych stronach.

Wentylacja pompą ciepła

Istotne jest wietrzenie domów ze szczelnymi oknami, które są energooszczędne. Jak pokazuje doświadczenie, wentylacja jest również głównym źródłem strat ciepła.

Rozwiązaniem jest pompa ciepła - to urządzenie, które ogrzewa powietrze wewnątrz i odzyskuje energię z powietrza na zewnątrz.

Oceń ten post