Coraz większa popularność loggii i balkonów w mieszkaniach i nowych domach sprawia, że stają się one bardzo polularne. Znacznie zwiększają one możliwości spędzania wolnego czasu w domu. Problemem jest to, jak wybrać odpowiednie okna balkonowe. Co należy wziąć pod uwagę dokonując tego wyboru?

Jaki rodzaj okien balkonowych wybrać?

Najważniejszą rzeczą przy wyborze okien balkonowych jest właściwy wybór. Dostępnych jest wiele rodzajów okien balkonowych, choć może to zaskoczyć niektóre osoby niezorientowane w branży.

Najpopularniejsze są okna balkonowe przesuwne. Dzięki dołączonym do nich prowadnicom całe skrzydło po otwarciu okna przesuwa się równolegle do ściany. Dzięki temu można uzyskać bardzo dużo przestrzeni. Są one często stosowane w mieszkaniach, które są małe lub w blokach. Kolejną popularną opcją są okna balkonowe wahadłowe.

Jest to bardziej tradycyjna i znana wersja okna. Otwiera się ono na wnętrze mieszkania. Wiąże się to z kosztem zajmowania miejsca podczas otwierania. Okna te mają wielką zaletę: są bardzo przystępne cenowo, a ich prosty design jest dodatkowym atutem.

Wersja balkonów składanych jest ostatnią i najbardziej popularną. Funkcjonują one w taki sam sposób jak wersja przesuwna, z tym że nie przesuwa się ona całą powierzchnią okna, ale składa się w akordeon.

Materiał do budowy

Po wybraniu okna balkonowego, które chcesz, musisz wybrać materiał, z którego będzie ono wykonane. Istnieje wiele dostępnych opcji, ale najbardziej popularne wybory to drewno, plastik i aluminium.
Okna drewniane charakteryzują się wysoką estetyką i trwałością, co wynika z dużej sztywności materiału.

Naturalne materiały takie jak drewno doskonale pasują do każdego wnętrza i wywołują u mieszkańców uczucie ciepła, komfortu i domowości. Minusem takich okien jest jednak ich wysoka cena. Nasi klienci zwracają nam na to uwagę. My wtedy odsyłamy do ich doskonałych parametrów technicznych i długowieczności. Okna drewniane polecane są dla osób ceniących sobie wygodę i łatwość użytkowania.

Warto rozważyć zakup okien balkonowych wykonanych z drewna, ale z nakładką aluminiową. Ten nowy materiał szybko zyskuje popularność w przypadku okien balkonowych. Charakteryzuje się pięknym wyglądem, doskonałą ochroną przed zimnem i wilgocią, a także jest łatwy w czyszczeniu.