Okno to Twój widok na świat, który pomaga uczynić Twój dom domem. Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś nowy dom, czy jesteś w tym samym miejscu od lat, ten artykuł pomoże Ci nauczyć się sztuczek handlu, aby ocenić żywotność okna.

Żywotność okien

Ustalenie żywotności okien i określenie, czy nadszedł czas na ich wymianę, jest łatwiejsze niż myślisz. Mamy kilka świetnych wskazówek, które pomogą Ci lepiej zrozumieć, kiedy nadszedł czas na renowację okien.

1. Wysokie rachunki za energię

Ile płacisz na rachunku za energię każdego miesiąca? Jeśli Twoje koszty ogrzewania i chłodzenia stale rosną, może to być wskaźnik, że masz problem z oknami. Około 67% promieniowania cieplnego może być tracone przez okna, a ponad 25% przeciętnych rachunków za energię może być wydawane na nieefektywne okna. Przy zakupie nowych okien upewnij się, że mają one dobrą izolację i solidną ramę; to pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie!

2. Nieszczelności okien

Czy Twoje okna są pełne kondensacji? Przed wymianą okien należy sprawdzić, czy przyczyną kondensacji nie jest coś wewnątrz domu (np. klimatyzator, osuszacz powietrza, piec itp.). Jeśli nadal zauważasz kałuże wody i kondensację - może to być wyraźny znak, że twoje okna są na końcu okresu użytkowania. Kupując nowe okna, upewnij się, że mają one wysoką odporność na wilgoć i korozję oraz szczelną ramę.

3. Starsze okna

Starsze domy są już od jakiegoś czasu, i dlatego często potrzebują renowacji, aby upewnić się, że działają dobrze. Jeśli mieszkasz w swoim domu od ponad 20 lat, jest to prawdopodobnie wskaźnik, że nadszedł czas, aby wymienić okna. Jeśli trudno jest otwierać i zamykać okna, a temperatura w domu zawsze się waha, czas na modernizację!

4. Hałaśliwy dom

Jeśli mieszkasz w ruchliwym mieście lub przy dużej szkole, hałas może stać się problemem. Jeśli dźwięk przemieszcza się z zewnątrz do domu, może to być wskaźnik, że nadszedł czas, aby wymienić okna. Przy zakupie nowych okien, znajdź takie, które mają świetną izolację akustyczną, aby utrzymać to pogodne, spokojne uczucie wewnątrz domu!

5. Okna są trudne do czyszczenia

Z wszystkich tych zakamarków, crannies, i zużycie z wiekiem, stare okna mogą okazać się trudne do czyszczenia. Jeśli masz problemy z czyszczeniem okien, może to być wskaźnik, że nadszedł czas, aby zainwestować w okna niewymagające konserwacji.