Spójrzmy prawdzie w oczy: nie ma dogodnego momentu na wymianę starych, nieszczelnych okien. Każda pora roku ma swoje wady i zalety, które mogą mieć wpływ na realizację projektu: latem możemy mieć do czynienia z gorącymi, wilgotnymi warunkami, a zimą z mrozem. Kiedy więc należy rozpocząć realizację projektu? Nasz zespół ekspertów od wymiany okien podał nam informacje o najlepszej porze roku na wymianę okien.

Zima i jesień

Mroźne zimowe miesiące mogą nie wydawać się idealnym momentem na rozpoczęcie projektu wymiany okien; jednak projekty realizowane w chłodnych warunkach pogodowych mają nieoczekiwane korzyści. Większość właścicieli domów czeka do cieplejszych miesięcy, aby rozpocząć swój projekt, powodując spowolnienie popytu w zimie. Wybierając projekt wymiany okien w niskich temperaturach, możesz doświadczyć krótszego czasu pomiędzy zamówieniem a instalacją, ponieważ nasze fabryki mają mniej okien do zbudowania. Możesz nawet otrzymać lepszą ofertę na swój projekt, ponieważ firmy często oferują konkurencyjne oferty, aby przyciągnąć klientów. Będziesz również cieszyć się zwiększoną wydajnością energetyczną i niższymi rachunkami za energię - okna na wymianę są zbudowane z najwyższej jakości elementów energooszczędnych, aby zapewnić komfort w Twoim domu przez całą zimę.

Rozumiemy jednak, że niektórzy właściciele domów mogą mieć obawy przed rozpoczęciem projektu w zimnych miesiącach zimowych. Zimowe warunki pogodowe mogą spowodować opóźnienia w realizacji projektu, zwłaszcza jeśli mieszkasz w zaśnieżonej okolicy. Nasz zespół będzie pracował, aby utrzymać komplikacje do minimum, zapewniając, że projekt idzie tak gładko, jak to możliwe. Niektórzy właściciele domów mogą być również zaniepokojeni zimnym powietrzem z zewnątrz, które dostaje się do ich domu podczas instalacji. Jednak możesz czuć się komfortowo wiedząc, że nasz zespół instalatorów wie, jak wykonać pracę z minimalnym dyskomfortem dla osób mieszkających w domu. Nasz zespół podejmie kroki, aby utrzymać komfort w domu podczas instalacji, jak uszczelnienie pokoju pracują w celu utrzymania zimnego powietrza ograniczone do jednego pokoju. Jeśli przestrzeń jest większa z pokoju nie może być szczelnie zamknięty, ciężki koc może być draped do zawarcia większości zimna tylko do obszaru w pobliżu okna.

Wiosna i lato

Wiosna i lato mogą wydawać się najlepszą porą roku na wymianę okien, jednak wiąże się to z jedną poważną wadą: popyt gwałtownie wzrośnie. Chociaż temperatury są bardziej komfortowe, może się okazać, że trzeba będzie dłużej czekać na montaż okien. Może to być szczególnie problematyczne, jeśli mieszkasz w ciepłym rejonie, gdzie letnie upały i wilgoć powodują gwałtowny wzrost rachunków za energię. Jeśli zależy Ci na szybkim montażu okien, zalecamy, aby poczekać z rozpoczęciem projektu do połowy lata, kiedy popyt jest mniejszy.

Wymiana okien jest również szczególnie ważna w cieplejszych porach roku, ponieważ utrzymują one komfort w domu i zapobiegają szkodliwym promieniom UV, które mogą uszkodzić dom. Wymieniając okna latem, będziesz cieszyć się oszczędnością energii przez całe gorące i wilgotne miesiące. Wymieniane okna są zbudowane w oparciu o najwyższej jakości energooszczędne funkcje, aby zwiększyć efektywność energetyczną domu i obniżyć rachunki za energię. Wybierz pomiędzy oknami z podwójnymi i potrójnymi szybami, z których każda posiada specjalną powłokę Low-E i gaz Argon między szybami dla maksymalnej wydajności energetycznej.

Wiosenne i letnie warunki pogodowe są również idealne dla Twojego projektu. Nie będziesz musiał się martwić, że Twój konsultant ds. wyglądu zewnętrznego utknie w śniegu w drodze na spotkanie, a zimowe warunki pogodowe nie opóźnią Twojego montażu. W rzeczywistości, ciepłe warunki pogodowe są korzystne dla instalacji: uszczelka lepiej przylega w ciepłej pogodzie, dzięki czemu instalacja jest szybsza i łatwiejsza.