Nowoczesna technologia i zmieniający się sposób aranżacji przestrzeni mieszkalnych sprawia, że okna oprócz funkcji użytkowej pełnią ważną rolę dekoracyjną. Są więc ważnym elementem wyposażenia domu. Ważne jest, aby dopasować stolarkę okienną zarówno do zewnętrznej części budynku, jak i do wnętrza. Ważne są nie tylko wymiary okna, ale także jego kolor. Na rynku jest mnóstwo okien. Istnieje wiele możliwości. Oto kilka przykładów.

Harmonijna całość lub kontrastujące elementy

W zależności od indywidualnych upodobań i stylu, jaki posiada budynek za pomocą okien, można stworzyć różne jego postrzeganie. Nowoczesne budynki zwracają dużą uwagę na detale, które uzupełniają bryłę budynku.

Możesz zwiększyć harmonię elewacji swojego mieszkania poprzez wybór odpowiednich okien. Wybierz okna, które pasują do elewacji lub przełam ją oknami, które mają ramy mocno kontrastujące z elewacją. Obecnie istnieje wiele opcji okien PCV i drewnianych, więc każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie.

Harmonia między oknami a fasadą domu

Prostota rozwiązania, które opiera się na uniwersalnych zestawieniach kolorystycznych i naturalnych barwach, jest często wybierana, ponieważ oferuje harmonię i prostotę. Można również liczyć na klasyczną biel Okna, która idealnie dopasuje się do każdej elewacji budynku, jasnej lub ciemnej.

Okna drewniane w naturalnych kolorach to świetna opcja dla tych, którzy kochają naturalne piękno i szlachetny charakter drewna. Harmonijną bryłę budynku można również stworzyć łącząc okna w ciemnym kolorze z jaśniejszą elewacją.

Okna kontrastują z elewacją budynku.

Jeśli szukasz wyjątkowych rozwiązań i chcesz podkreślić styl i charakter swojego domu, świetnym rozwiązaniem jest wybór okien w mocnych kolorach. Takie okna dodadzą elewacji pikanterii i życia oraz zwiększą atrakcyjność budynku. Takie okna tworzą efektowny kontrast i nadają Twojemu domowi atrakcyjny wizualnie wygląd.

Okna dwukolorowe - idealne dla harmonii z zewnętrzem i wnętrzem domu

Dwukolorowe okna drewniane to najlepsza opcja dla osób bardziej wymagających. Pozwalają one dopasować ich kolorystykę do zewnętrznej i wewnętrznej strony wymarzonego domu. Można wybrać okna, które z zewnątrz są białe, ale od wewnątrz będą miały naturalny kolor drewna. Takie rozwiązanie otwiera możliwości kreatywnej aranżacji przestrzeni mieszkalnej, pamiętając o stylistyce zewnętrznej i wewnętrznej.