Rynek eksportowy polskiej stolarki w ostatnich latach odnotował wiele pozytywnych zmian. Jako producent również przyczyniamy się do tego wzrostu - z roku na rok zwiększając eksport do Europy Zachodniej. Statystyki pokazują, że Polska eksportuje najwięcej okien i drzwi w całej Unii Europejskiej.

Ogromny wybór modeli

Możemy zaoferować unikalne rozwiązania dzięki znacznemu postępowi w technologii konstrukcji, mocowania i konserwacji. Od prostych drzwi wejściowych po nowoczesne drzwi przesuwne lub elektrycznie sterowane okna - mamy to wszystko. Ta różnorodność może czasem przyprawić klientów o zawrót głowy, gdy muszą wybierać z ogromnego asortymentu.


Dowiedz się więcej o naszej firmie

Działamy na rynkach europejskich, dostarczając wysokiej jakości okna i drzwi drewniane.
Nasze produkty wytwarzane są z wykorzystaniem nowoczesnych metod i uprawnień badawczych Niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej Rosenheim (ift Rosenheim).

Sprawdź ofertę:
Okna drewniane
Drzwi drewniane

Nasza oferta i informacje o firmie dostępne są również w języku niemieckim: http://www.nowacki-fenster.de/.

Doskonałe parametry

Faktem jest, że branża stolarki budowlanej jest zróżnicowana. Nie tylko ze względu na wiele dostępnych modeli i materiałów, ale także z powodu stosowanych innowacyjnych i nowoczesnych technologii. Na przykład ze względu na niskie temperatury panujące w naszym kraju, okna muszą mieć jak najniższy współczynnik przenikania ciepła. W naszej ofercie znajduje się również energooszczędny pakiet 3-szybowy, który charakteryzuje się doskonałymi wynikami, jeśli chodzi o ograniczenie strat energii.

Zaproponujemy również okna aktywne, które mają niski współczynnik przenikania ciepła, ale wysoki współczynnik przepuszczalności promieniowania słonecznego. Dzięki temu zmniejszymy straty energii przy ogrzewaniu budynku, a zwiększymy zysk uzyskany z ogrzewania słonecznego.

Jako producenci wysokiej jakości wyrobów drewnianych zwracamy uwagę nie tylko na właściwości termiczne okien i drzwi. O wysokiej jakości naszych produktów świadczą również inne parametry, takie jak tłumienie hałasu i ochrona antywłamaniowa czy odporność na warunki atmosferyczne, czy uszkodzenia mechaniczne.

Z każdym rokiem stajemy się lepsi

Polskie okna i drzwi zdobywają popularność na rynkach zagranicznych dzięki szerokiej gamie modeli, wysokiej jakości i niskim cenom. W ostatnich kilku latach sprzedaż polskiej stolarki systematycznie wzrasta za granicą. Wzrost ten dotyczy wszystkich kategorii produktów, w tym PVC, drewna i aluminium, ale nasz sektor, wyrobów drewnianych, odnotował największy wzrost.

Jak podaje Związek Polskie Okna i Drzwi (https://poid.eu/pl/najwieksze-hity-polskiego-eksportu/), w 2014 roku wartość sprzedaży zagranicznej wyniosła 1,15 mld euro i jest to wzrost o 10,95% w stosunku do roku 2012 i prawie czterokrotny wzrost w stosunku do roku 2004. Dane dotyczące sprzedaży w 2015 roku wskazują na wartość 1,55 mld. Szacunki na rok 2016 wskazują na wzrost sprzedaży o około 5%-10%. Mamy powody do dumy.

Statystyki mówią same za siebie

W 2014 roku Niemcy były liderem w eksporcie drzwi i okien na rynki UE. Obecnie jesteśmy czołowym eksporterem stolarki otworowej do UE. Nasze główne rynki eksportowe to rynek niemiecki, Wielka Brytania, Francja, Belgia i Włochy.

Na polskim rynku działa około 2500 firm, a około połowa ich produktów trafia za granicę. Sukces ten jest wynikiem bardzo atrakcyjnych cen, ciągłego doskonalenia produktów oraz wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych.

Źródło: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,20132385,polskie-okna-podbijaja-swiat.html

Branżowy Program Promocji (BPP).

Ministerstwo Gospodarki, we współpracy z producentami okien i drzwi, opracowało długofalowy projekt zwiększenia sprzedaży polskich okien i drzwi tarasowych w UE. Ale nawet najlepsze produkty nie dotarłyby do świadomości społecznej, gdyby Ministerstwo Gospodarki nie podjęło tego długofalowego zobowiązania. Branżowy Program Promocji rozpoczął się w 2012 roku od szeroko zakrojonych działań marketingowych i promocyjnych.

Wszystko to daje powody do optymistycznego patrzenia w przyszłość i pozostaje nam tylko czekać, aż Polska stanie się liderem eksportu nie tylko na rynku stolarki, ale na wielu innych rynkach.

Spójrzmy w przyszłość

Polskie okna i drzwi wymiatają obecnie na rynku Unii Europejskiej. Mimo że mamy 21% udziału w europejskim rynku stolarki, to w skali światowej wciąż nie jesteśmy liderami. W UE prym w eksporcie na świat wiodą Niemcy, następnie Włochy, Wielka Brytania i Francja. Możemy się jednak spodziewać szybkiej zmiany na pierwszych trzech pozycjach, ponieważ rynki unijne wykazują zainteresowanie naszymi produktami.

5/5 - (4 głosy)