Wymiana starych okien odświeży wygląd Twojego domu, jednocześnie ograniczając zużycie energii i zwiększając jego wartość. W końcu pierwszą rzeczą, którą ludzie widzą, gdy widzą Twój dom (poza krzesłem parkingowym) jest jego wygląd zewnętrzny. Kompozytowe okna zamienne zyskują na popularności w ostatnich latach, więc jak wypadają w porównaniu z energooszczędnymi oknami winylowymi?

Co to są okna zespolone?

Okna kompozytowe są nowsze niż okna winylowe, które są dostępne od dziesięcioleci. Te okna są wykonane z mieszanki materiałów podobnych do tego, z czego wykonany jest zderzak twojego samochodu, w tym żywicy i włókna szklanego. A rama okna, podobnie jak zderzak samochodowy i obrona Steelersów, jest elastyczna, ale mocna.

Podczas gdy zwykle można odróżnić okno winylowe po jego wyglądzie, okna kompozytowe wyglądają bardziej jak okna drewniane. Może to być korzystne, jeśli masz zabytkowy dom, który wyglądałby dziwnie z nowoczesnymi oknami. Nie należy jednak jeszcze zgłaszać swojego domu do żadnego z muzeów Carnegie, ponieważ nawet nowoczesne domy mogą cieszyć się rustykalnym wyglądem okien kompozytowych. Choć naśladują one wygląd drewna, nie wymagają konserwacji okien drewnianych, co oznacza, że nie trzeba już skrobać ani malować okien, aby zachować ich ostry wygląd.

Ceny kompozytowych okien zamiennych różnią się w zależności od wybranych cech, w tym koloru okna i rodzaju szkła. Ogólnie rzecz biorąc, ceny tych okien mieszczą się pomiędzy cenami okien drewnianych i winylowych. To często czyni je szczęśliwym środkiem dla właścicieli domów w Pensylwanii, którzy chcą drewniane okna, ale nie mogą sobie na nie pozwolić lub nie chcą ich utrzymywać.

Cechy okien winylowych i kompozytowych

Konserwacja

Oba rodzaje okien są niskie koszty utrzymania. Nawet w wysokich wariancjach pogodowych w mieście mistrzów , nie potrzebują malowania , barwienia lub skrobanie i są odporne na gnicie . Oba mogą wymagać okresowego smarowania i czyszczenia, aby działały sprawnie i wyglądały jak najlepiej.

Różnorodność

Okna winylowe i kompozytowe są dostępne w szerokiej gamie kolorów, co oznacza, że większość właścicieli domów będzie w stanie znaleźć czarno-żółty schemat, który pasuje do stylu i palety kolorów ich domu. I oczywiście wszelkie inne kolory, jakie tylko można sobie zażyczyć.

szyba

Efektywność energetyczna

Okna kompozytowe oferują wysoki stopień efektywności energetycznej, podobnie jak okna winylowe. Z obydwoma typami okien właściciele domów mają opcje, aby zwiększyć efektywność energetyczną. Biorąc stronę prosto z książki Carnegie Science Center, powłoka low-e blokuje zyski ciepła słonecznego, aby utrzymać stałą temperaturę w domu przy niższym zużyciu energii. Trójszybowe szkło zapewnia najwyższy komfort w porównaniu ze starymi, jednoszybowymi oknami.

Możesz recyklingu okien kompozytowych pod koniec ich żywotności, jak resztki frytek umieścić na sałatkę, korzyść, która może odwołać się do eko-świadomych właścicieli domów.

Koszt okien winylowych i kompozytowych

Okna winylowe kosztują mniej niż okna kompozytowe i oferują wysoką wydajność energetyczną, dzięki naturalnie izolacyjnym właściwościom PVC , rodzaj plastiku używanego do tworzenia okien winylowych . Okna winylowe mogą być tworzone w prawie każdym kształcie i rozmiarze, co oznacza, że są dobrym wyborem dla większości zastosowań.

Trwałość okien winylowych i kompozytowych

Chociaż nie należy planować szeroko zakrojonej konserwacji okien kompozytowych lub winylowych, oba rodzaje okien mogą zostać uszkodzone przez grad. Okna winylowe mogą czasami wypaczać się pod wpływem wysokiej temperatury, co oznacza, że okna kompozytowe mogą być lepszym wyborem dla gorącego klimatu. W przypadku klimatu umiarkowanego z okazjonalnymi falami upałów można bezpiecznie wybrać okna winylowe lub kompozytowe. Tak więc z gorącym latem i zimną zimą, możesz wybrać okno, które wolisz w Steel City.

Chociaż mogą mieć niższy punkt cenowy niż inne okna, okna winylowe nie są wcale niskiej jakości. Zazwyczaj wytrzymują 30 lat, zanim trzeba będzie je wymienić, i nie rdzewieją w sposób, w jaki rdzewieją okna aluminiowe lub stalowe.

Istnieje mnóstwo stylów zarówno kompozytowych, jak i winylowych okien dla "yinz" do wyboru. Ale zamiast chodzić do Strip District , jak jesteś przyzwyczajony do większości innych rzeczy , rozpocząć wyszukiwanie dla wymiany okien przeglądając najlepsze style od zatoki do podwójnego zawiasów do skrzydła .