Wybieramy idealne baterie, płytki ceramiczne czy akcesoria do naszych łazienek, ale rzadko kiedy aranżujemy okna. Ten post jest dla Ciebie, jeśli brak kreatywności w dekorowaniu okien łazienkowych jest powodem, dla którego nie są one udekorowane. Dekorowanie naturalnych źródeł światła pozwala osiągnąć harmonię we wnętrzu, ponieważ "gołe okno" może zepsuć wystrój i sprawić, że aranżacja będzie wyglądać na niedokończoną. Zasłony i rolety dają nam również więcej prywatności. Jest to szczególnie ważne w łazienkach.

Folia okienna do łazienki

Ta nowoczesna i wszechstronna metoda rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące aranżacji okien w łazience! Wewnętrzna folia okienna jest łatwa w montażu i dostępna w różnych kolorach i wzorach.

Najpopularniejszym motywem jest niezadrukowana folia imitująca szron. Zapewnia ona prywatność, a także swobodny przepływ światła. Folia nie musi pokrywać całego okna, ale może być nałożona tylko na jego dolną połowę. Gdyby tych zalet było mało, dodajmy jeszcze jedną: są łatwe w utrzymaniu i wytrzymują wilgoć panującą w łazience.

Rolety

Rolety są koniecznością, jeśli chcesz stworzyć łazienkę, która przywołuje atmosferę filmu noir. Ich elastyczność jest jedną z ich największych zalet. Nie są one stałą dekoracją łazienki i mogą być używane tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Warto zwrócić szczególną uwagę na żaluzje drewniane, które idealnie sprawdzą się w łazienkach w stylu skandynawskim!

Plisy okienne

Plisy różnią się od żaluzji sposobem montażu, który jest bezinwazyjny. Różnią się także sposobem, w jaki wpada światło. Plisy można wykorzystać do stworzenia odrobiny prywatności w oknie. Można dostosować rozmiar obszaru, który zajmują.

Jeśli się nimi znudzisz, można je łatwo usunąć! Nadają się do wszystkich rodzajów okien (drewnianych i plastikowych) oraz łazienek.

Zasłony z podwiązką

Jeśli masz łazienkę w stylu amerykańskim, prowansalskim lub rustykalnym angielskim (sprawdź 16 najlepszych pomysłów na łazienki w stylu rustykalnym na blogu Łazienkaplus.pl), pojawienie się zasłon nada wnętrzu profesjonalnego wyglądu - jakby pochodziło z katalogu!

Taka dekoracja okna jest bardzo popularna w wielu pomieszczeniach. Łazienka automatycznie stanie się bardziej przytulna. Nie jest polecana do łazienek, w których okna znajdują się blisko prysznica lub wanny.

Zasłony nitkowe

To rozwiązanie, które można znaleźć w salonach o eleganckim wystroju. Unikalny sposób na dekorację, który gwarantuje dyskrecję i tworzy tajemniczą atmosferę. to świetna opcja dla tych, którzy lubią oryginalność... ale także mają wysokie okna w swojej łazience. Musimy również zrezygnować z zasłon z tkaniny (lub jakiejkolwiek innej dekoracji z tkaniny), jeśli okno znajduje się obok kabiny prysznicowej lub okna.

Autorką wpisu gościnnego jest Agnieszka Możejko, redaktorka bloga łazienkowego (http://www.lazienkaplus.pl/pl/blog) i pasjonatka ciekawych rozwiązań wnętrzarskich.

Zdjęcia wykorzystane w tym wpisie udostępnił portal Lazienkaplus.pl.

4,7/5 - (3 głosy)