Balkon to bardzo osobliwe miejsce, które często jest zaniedbywane. Mimo, że wydaje się być częścią mieszkania, ma się wrażenie, że jest to osobna przestrzeń. Niektórzy suszą tam pranie i trzymają kwiaty. Inni wykorzystują go do palenia papierosów, a jeszcze inni do odpoczynku. Nawet mały balkon może być ozdobą mieszkania w bloku.

Bo od tego wszystko się zaczyna - od pomysłu

Na początku był pomysł, potem był balkon. Aby stworzyć ciekawą aranżację na tarasie lub we wnętrzu mieszkania, trzeba mieć wizję.

Być może chciałbyś zrobić z niego letnią jadalnię lub postawić stolik kawowy.

Być może szukasz możliwości przekształcenia małego balkonu w ogród na świeżym powietrzu. Możliwe jest stworzenie czegoś niesamowitego nawet przy bardzo małej przestrzeni, jeśli masz pomysł.

Polecamy rozejrzeć się za inspiracją. W internecie jest ich naprawdę wiele!

Funkcjonalność czyli do czego używasz balkonu?

Nie da się mieć wszystkiego. Mały taras lub balkon można urządzić z głową, aby był wielofunkcyjny. Jeśli jednak będzie wykorzystywany jako schowek, suszarnia na pranie lub miejsce do uprawy kwiatów, szybko może zostać zagracony śmieciami.

Nie trzymaj zbyt wielu szczotek, mioteł i wiader, jeśli planujesz wykorzystać balkon do popołudniowej kawy. tam. Zrób ze swojego balkonu ogród.

Konsekwencja w aranżacji

To ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu balkonu lub tarasu. Ważne jest, aby wystrój był spójny. Do projektowania tej niewielkiej przestrzeni należy podejść z uwagą, podobnie jak do dekorowania sypialni, pokoju gościnnego czy kuchni.

Taka aranżacja obejmuje drzwi i okna tarasowe. Spraw, by Twoje duże, przeszklone okna tarasowe stały się cennym atutem!

Wykorzystanie przestrzeni

Innego podejścia wymagać będzie rozległy taras lub mały miejski balkon. W obu przypadkach możliwe jest stworzenie niepowtarzalnego wystroju.

Pamiętaj, że drzwi i okna tarasowe są częścią Twojego balkonu. Warto zaaranżować je w wyjątkowy sposób. Sprawdź naszą ofertę, jeśli szukasz możliwości wymiany drzwi i okien tarasowych.

Podłoga na balkonie

Zwykłe betonowe podłogi nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Można ją wyłożyć płytkami, ale można też zastosować sztuczną trawę lub wykładzinę przypominającą trawę.

Opcją jest również drewniana, impregnowana podłoga. Jest to droższa opcja, ale będzie wyglądać naprawdę wyjątkowo, zwłaszcza jeśli planujesz stworzyć na balkonie kącik wypoczynkowy lub kawiarniany.

4,7/5 - (3 głosy)