Nie musisz utrzymywać takiego samego wystroju wnętrza przez cały rok. Nie musisz całkowicie zmieniać wystroju wnętrza swojego mieszkania w każdym sezonie. Jest jednak wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby odmienić wnętrze swojego domu. Inspiracje na lato to przede wszystkim nawiązanie do tej pory roku. Dzięki temu symbolicznie otwieramy wnętrze na świat zewnętrzny.

Letnie inspiracje - lato we wnętrzu domu

Lato to coś więcej niż pogoda na zewnątrz. To pora roku, która ma znaczący wpływ na życie ludzi. Przyzwyczailiśmy się do tego, że pory roku nie mają żadnego wpływu na wnętrza i pozostają niemal niezmienne przez cały rok. Wszelkie zmiany są niewielkie i przypominają nam jedynie o upływającym czasie.

Należy pamiętać, że nie zawsze tak było. Dawniej, zwłaszcza na wsiach, ludzie żyli zgodnie z porami roku. To w dużej mierze wpływało na ich życie. Zmieniająca się pogoda wpływała na wygląd mieszkań. Warto powrócić do tych zapomnianych tradycji, gdyż stają się one coraz bardziej popularne.

Lato to czas, kiedy w przyrodzie wszystko kwitnie, a później dojrzewa. Dominującymi kolorami są żółcie, czerwienie i złota, ale także błękity. Najważniejszym kolorem jest zieleń. O tych kolorach warto pamiętać przy urządzaniu mieszkania. Nawet najmniejsze akcenty, takie jak dobrze dobrana narzuta na kanapę, mogą zrobić dużą różnicę.

Summermertime: Przewiewne tkaniny

Lato to czas, kiedy temperatury mogą wzrosnąć do niebezpiecznie wysokich poziomów. Ważne jest, aby w mieszkaniu mieć otwarte okna. Niektórzy nie zamykają ich przez wiele miesięcy. Upewnij się, że masz odpowiedni przepływ powietrza. Przeciągi nie są problemem w lecie. Dobra cyrkulacja powietrza pomoże utrzymać w mieszkaniu chłód i komfort.

Możesz rozważyć wymianę zasłon na kolorowe, zwiewne tkaniny. Drewniane okna ozdobione w ten sposób latem będą wyglądać niesamowicie. Takie tkaniny można również zawiesić między pokojami w otwartych drzwiach. Nie tylko dodadzą koloru, ale także podkreślą ruch i ciepło powietrza wewnątrz mieszkania.

Latem rośliny w domu

Ważne jest, aby zadbać o odpowiednie rośliny. Większość roślin doniczkowych może być uprawiana latem na zewnątrz. Na poziom wilgotności w mieszkaniu może wpłynąć odpowiednia ilość roślin - co jest ważne, gdy jest gorąco.