Częstym błędnym przekonaniem jest myślenie, że małe pomieszczenia to problem z wygodą. Można jednak uczynić je nieco bardziej przestronnymi. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli twój salon jest mały. Wiele osób rezygnuje z takiego mieszkania i przenosi się do większych. Jak się okazuje, małe salony można kreatywnie zaaranżować, aby nadać im więcej wizualnej przestrzeni.

Upewnijmy się, że mamy odpowiednie kolory

Jest oczywiste, że właściwe kolory są jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów na zwiększenie wizualnego odbioru przestrzeni życiowej. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie kolory ścian i dodatków do salonu.

Na przykład czarna i ciemna sofa sprawi, że mała przestrzeń będzie wydawać się zbyt duża. Będzie to miało negatywny wpływ na postrzeganie całego salonu.

Na ściany w małych salonach powinno się stosować jasne kolory. Mogą one być w czystych bielach lub perłowych kolorach, a także w szarościach. Dotyczy to również tekstyliów w salonie. Dodatkowo, materiał w jaśniejszym kolorze powinien być używany na takich elementach jak sofy, fotele, proste pufy, a także poduszki na sofie.

Wizualnie powiększaj przestrzeń

Lustra to świetny sposób na wizualne powiększenie małej przestrzeni. Ten niewielki element dekoracyjny sprawia, że przestrzeń wydaje się wizualnie większa. Efekt ten sprawdza się zarówno w małych salonach, jak i wąskich łazienkach i przedpokojach.

Wybór okien

Wymiana okien jest czasochłonna i kosztowna, ale warto zadbać o to, by okna w salonie były nieco większe. Trudno będzie stworzyć większy niż dotychczas otwór okienny. Warto jednak rozważyć inne opcje, np. nie dzielenie okna na dwie połowy. Dzięki temu wizualnie zwiększymy ich powierzchnię.

Kolejnym ciekawym aspektem okien jest materiał, z którego okno zostanie wykonane. Okna drewniane są doskonałym wyborem ze względu na ich naturalne piękno, ciepły kolor i wartość ekologiczną. Mogą one przekształcić każdą przestrzeń życiową w piękną, komfortową przestrzeń.

Kontrastowe kolory

Istnieje również inny ciekawy sposób na wykorzystanie kontrastów kolorystycznych, ale jest on nieco trudniejszy. Polega on na umieszczeniu we wnętrzu elementu o zupełnie innym kolorze. W tym przypadku idealnym kolorem może być żółty. Jaki to może być element? W tym przypadku świetną opcją są podnóżki i pufy.

Oceń ten post