Nowoczesne domy mogą być prawdziwymi arcydziełami architektury. Są one projektowane nie tylko w celach praktycznych, ale także po to, aby przyciągać uwagę i podnosić świadomość na temat pewnych kwestii, takich jak ekologia. Oto kilka niesamowitych projektów domów, które wykorzystują drewno lub drewniane elementy.

Dom z drewnianych klocków

Budynek jest interesujący nie tylko ze względu na swoją konstrukcję, ale także dlatego, że stoi za nim praca polskich architektów ze studia 81.waw.pl. Yenga House zbudowany jest z drewnianych klocków ułożonych jeden na drugim. Konstrukcja ta przypomina wieżę Yenga Tower. Wnętrze rozświetlają duże grafitowe okna i balkony. Budynek dobrze komponuje się z otaczającym go środowiskiem naturalnym. Czy uważasz, że ta koncepcja jest wyjątkowa i ma wiele do zaoferowania?


Zdjęcia pochodzą z materiałów promocyjnych Studia 81.waw.pl

Przeszklony dom w lesie

Ten projekt autorstwa Mount Lincoln Construction to kolejny ciekawy przykład domu z drewna, w którym zastosowano dużą ilość przeszkleń. Ten domek w lesie byłby marzeniem każdego, kto chciałby "rzucić wszystko i przenieść się w Bieszczady", mimo że budynek ten znajduje się w Kalifornii. Elewacja wykonana jest z drewna, a fundament to betonowa płyta, która zapewnia stabilność budynku. W oczy rzucają się przede wszystkim duże drewniane okna o różnych kształtach. Inspiracją dla tego projektu był niewątpliwie domek na drzewie, o którym zapewne każdy z nas marzył w dzieciństwie.


Zdjęcia pochodzą z materiałów reklamowych Mount Lincoln Construction

Dom z bali

Teraz coś bardziej znanego i... dostępnego dla przeciętnego śmiertelnika. Domy z bali zyskują na popularności ze względu na niski koszt budowy i efektowny wygląd. Mogą być używane jako domki letniskowe lub pełnoprawne domy. Domy te nie mają piwnicy i są wykonane ze "składanych" elementów, które wyglądają jak klocki Lego. Przyspiesza to budowę i zmniejsza koszty. Domy są w całości wykonane z bali i mają drewniane okna, które pięknie komponują się ze ścianami. Wood Construction oferuje kilka interesujących projektów tego typu domów.


Materiały reklamowe Wood Construction.

W zgodzie z naturą

Mamy kilka ciekawych przykładów dla miłośników stylu eko. Wbrew pozorom przedmioty te nie są prymitywne. Wręcz przeciwnie. Znane są z wysokiej wytrzymałości, komfortu i luksusu. Wykonane są z naturalnych materiałów.

Dlaczego nie zbudować domku dla kogoś, kto chce mieszkać na wsi w przytulnym i przyjaznym dla środowiska domu? Ten typ budynku może mieć wszystkie lub część elementów wykonanych z materiałów ekologicznych. Popularne są dachy z trzciny, które są piękne i trwałe. Na stronie Archideo można zobaczyć przykłady tego typu ekologicznych domów.


Zdjęcia pochodzą z materiałów promocyjnych Archideo.

2.5/5 - (2 głosy)