Nie zawsze łatwo jest zaadaptować loft tak, aby stał się mieszkaniem przyjaznym mieszkańcom. Potrzebujesz dużo kreatywności, aby przekształcić przestrzeń nieprzeznaczoną do zamieszkania w nowoczesny i wygodny dom. Jak przekształcić dowolną przestrzeń w kreatywnie urządzony loft.

Podstawowe zagadnienia - Jak sprawić, by przestrzeń nadawała się do zamieszkania?

Lofty to przestrzenie niemieszkalne, które po zastosowaniu odpowiednich procedur można przekształcić w mieszkania. Jest to powszechny sposób adaptacji przestrzeni poprzemysłowych, takich jak stare fabryki, zakłady i magazyny, czy inne obiekty.

Loft w początkowym okresie był rozwiązaniem dla osób ubogich. Ceny wynajmu przestrzeni poprzemysłowych były niskie, więc prawie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Koncepcja ta stawała się coraz bardziej popularna, a ceny loftów rosły. Dzisiejsze lofty to przede wszystkim luksusowe apartamenty, które zazwyczaj dostępne są tylko dla osób zamożnych, choć zdarzają się wyjątki.

Aby przekształcić przestrzeń w loft, należy najpierw zapewnić podstawowe potrzeby życiowe. Często może to oznaczać surową budowę lub remont. Większość budynków przemysłowych nie nadaje się do stałego zamieszkania. Może nie być wystarczająco dużo miejsca na toalety i łazienki. Niewystarczająca izolacja i okna zapewniające odpowiednią temperaturę w zimie to częsty problem. Aby przystosować loft do zamieszkania, ważna jest wymiana okien na nowoczesne okna drewniane.

Antresole - Świetny pomysł na wysokie pomieszczenia

Pomieszczenia pofabryczne często są bardzo małe, na przykład zbyt wysokie. Czy taką przestrzeń można wykorzystać? Tak, ale jest na to pewna metoda. Istnieje wiele rodzajów antresoli. Największe antresole mogą być wydzielone na osobne piętra, natomiast mniejsze antresole ograniczają się zazwyczaj do łóżka i niewielkich mebli.

Zachowanie oryginalnego charakteru i uroku przestrzeni

Warto zastanowić się nad zachowaniem oryginalnego charakteru przestrzeni. Nie decyduje się na zamieszkanie na lofcie, a potem przerobienie go na mieszkanie. Lofty znane są z dużych przestrzeni, dużych przeszkleń i ciekawych rozwiązań architektonicznych. Należy o tym pamiętać projektując przestrzeń i wystrój wnętrza.

Rate this post