Brak przestrzeni życiowej to ostatnio problem wielu osób. Wielu osobom trudno jest znaleźć w dużych miastach mieszkania, które oferują wystarczająco dużo miejsca. Dlatego też coraz więcej osób szuka sposobów na wizualne powiększenie przestrzeni życiowej. W jaki sposób można to osiągnąć?

Lustra, lustra i jeszcze raz lustra

Nie da się fizycznie zwiększyć metrażu mieszkania. Można natomiast wizualnie sprawić, że każda przestrzeń będzie wydawała się większa niż jest w rzeczywistości. Efekt ten uzyskuje się poprzez umieszczenie lustra w.

Ten trik można zastosować w ciemnych przedpokojach, gdzie lustra są najczęściej używane, a także w małych łazienkach i salonach.

Lustra tworzą iluzję większej przestrzeni. Odbijają również światło i generują więcej światła w pomieszczeniu. To również zwiększa optycznie pomieszczenie.

Zadbajmy o okna

Ilość światła w przestrzeni sprawia, że wydaje się ona większa. Jeśli chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie, to zwiększ ilość naturalnego światła.

Można to osiągnąć poprzez dostosowanie okien do swoich potrzeb. Choć nie każdy może sobie pozwolić na duże, piękne drewniane okna, to jednak można dostosować ilość światła wpadającego przez okna.

W pierwszej kolejności należy zadbać o zasłony. Nie powinny być one ciężkie, ciemne, ani nieprzepuszczające światła. Sprawi to, że okna będą mniej wydajne. W przypadku małych okien dobrym pomysłem jest zastosowanie cienkich, lekkich, jasnych lub półprzezroczystych zasłon.

Przyjrzyjmy się kolorystyce wnętrz!

Każdy wie, jak ważne jest utrzymanie pomieszczeń w odpowiedniej kolorystyce. Powszechne jest stosowanie jasnych kolorów w zacienionych korytarzach, aby zyskać trochę optycznej przestrzeni.

Tę samą technikę możesz zastosować w innych pomieszczeniach. Jasne kolory ścian, mebli i dodatków mogą sprawić, że wnętrza wydadzą się jaśniejsze i większe.

Kreatywne i sprytne meble

Każdy może się przekonać, jak wiele miejsca zajmują meble podczas przeprowadzki. Pokój powiększy się prawie dwukrotnie, jeśli zmniejszy się go do połowy pierwotnej wielkości.

Zaleca się, aby maksymalnie ograniczyć liczbę mebli. Nie da się tego zrobić , więc najlepiej zastosować uniwersalne i wielofunkcyjne umeblowanie. W tym celu najlepiej wykorzystać ławki w przedpokoju lub pufy ze schowkami.

Oceń ten post