Kiedy słyszysz "remont", automatycznie myślisz "kredyt". Prace remontowe i budowlane są kosztowne i często wymagają zaciągnięcia kredytu hipotecznego lub gotówkowego. Czy jest sposób, aby uniknąć tego problemu lub przynajmniej uniknąć kredytu na kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych w ciągu najbliższych kilku lat?

Istnieją trzy rodzaje osób, które pożyczają pieniądze.

Istnieją trzy typy ludzi: ci, którzy pożyczają pieniądze na wszystko i spłacają je w ratach; ci, którzy podchodzą do kredytów z dystansem i wiedzą, jak mądrze korzystać z kredytów; oraz ci, którzy uważają, że kredyty to zło i należy ich unikać za wszelką cenę. Jeśli nie jesteś finansowym samobójcą, ani życiowym ascetą to prawdopodobnie masz wyważony pogląd, że kredyt jest dla ludzi, ale należy z niego korzystać z rozwagą.

Jakie są alternatywy dla kredytów?

  • Można odłożyć całą lub część kwoty na remont. Czy jest to możliwe? Ależ nie. To zależy od sytuacji finansowej Twojej rodziny i wysokości Twoich zarobków, ale chyba każdy się zgodzi, że powinieneś odłożyć część pieniędzy jako wkład własny. Możesz zaoszczędzić kwotę, którą zapłaciłbyś bankowi za kredyt plus prowizję. Co jest lepsze, rata kredytu 1000 zł czy 1,00 zł miesięcznie na koncie oszczędnościowym. Po roku będziesz miał 12 000 zł. Jest to kwota wolna od prowizji. Jeśli te 12 000 zł nie wystarczy na remont, możesz dobrać się do pożyczki pomniejszonej o tę kwotę. Na blogu Michała Szafrańskiego "Finansowy Ninja" możesz dowiedzieć się, jak bezboleśnie oszczędzać.
  • Plany ratalne są alternatywą dla kredytu. Jest to szczególnie przydatne w połączeniu z poprzednim punktem. Część pieniędzy jest oszczędzana, a część spłacana w ratach. Na nasze okna i drzwi przygotowaliśmy specjalną ofertę z bankiem Credit Agricole.
  • Można też podzielić remont na etapy i zamiast robić wszystko naraz, pracować metodycznie, pomieszczenie po pomieszczeniu. Ważne jest, aby główne prace, takie jak elektryka, hydraulika czy inne większe ingerencje, wykonać za jednym razem. Jednak wykończenia najlepiej wykonywać przez pewien okres czasu. W świecie, w którym wszystko robi się błyskawicznie, musimy być cierpliwi.

Proste finansowanie wymiany okien i drzwi

Czy do wszystkiego trzeba pracować w zespole?

Renowacje mogą być skomplikowanym i trudnym przedsięwzięciem. może być wykonane przez każdego, ale chyba że jesteś geniuszem z dwiema lewymi rękami i masz dużo wolnego czasu, są pewne rzeczy, których nie możesz zrobić sam . Aby położyć elektrykę i hydraulikę, izolować ściany, zainstalować okna i drzwi oraz położyć wykończenia, będziesz potrzebował profesjonalistów.

Malowanie ścian i układanie desek podłogowych są zarówno łatwe. Może to być fajny sposób na integrację rodziny, bo nic nie zbliża ludzi jak dobry projekt malarski. A jakie wspaniałe uczucie satysfakcji będziesz miał później!

5/5 - (1 głos)