Wiele osób nienawidzi jesieni, a inni ją uwielbiają. Faktem jest, że nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy jesieni nie mogą zaprzeczyć znaczeniu jesiennych inspiracji wnętrzarskich. Jakie jesienne elementy warto dodać do wystroju wnętrza?

Jesienne kolory

Choć jesień często kojarzy się z deszczem, chłodem i silnymi wiatrami, to w rzeczywistości jest to jedna z najpiękniejszych i najcieplejszych pór roku do dekoracji wnętrz. Dzieje się tak za sprawą miłych dla oka kolorów jesieni, które są różnorodnymi odcieniami pomarańczy i czerwieni. Każdy, kto jest wystawiony na działanie ciepłych barw jesieni, natychmiast doświadcza wzrostu witalności, dynamizmu i zadowolenia ze swojego życia.

Ściany pomalowane w jesiennych kolorach

Ponieważ jesienne kolory mają tak pozytywny wpływ na ludzi, mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu. Świetnie nadają się do salonu, gdzie mogą zapewnić komfortowy wypoczynek.

Wiele osób uważa, że jesienne kolory nie nadają się do pokoi dziecięcych. Kolory te są uważane za zbyt poważne i dojrzałe. Według takich osób, dzieci wolą jasne, krzykliwe i pastelowe kolory. Nie jest to prawdą. Gdy połączymy kolory jesienne i na przykład żółty, biały czy niebieski, to uzyskamy efekt, że mamy bardzo idealne połączenie kolorów. Jest to coś, co wiele dzieci pokocha i zaakceptuje w swoim pokoju.

Akcesoria są mocne

Jesienne inspiracje to jednak coś więcej niż tylko kolory. To także wiele akcesoriów, które są ściśle związane z jesienią i innymi towarzyszącymi jej wydarzeniami, takimi jak Halloween. Podstawową kwestią jest to, gdzie umieścić jesienne dekoracje. Te miejsca są szczególnie polecane: parapety, stół w jadalni i stolik kawowy. Dekoracje można umieścić również na ścianach i nie ma powodu, aby je powstrzymywać. Warto zauważyć na przykład, że drewniane okna doskonale komponują się ze wszystkimi jesiennymi dodatkami.

Jakie dekoracje są możliwe do wykonania? Opcji jest naprawdę wiele. Mogą być one wykonane z zebranych już liści czy kasztanów. Mogą to być motywy, które są ściśle związane z Halloween, np. dynie. Dzieje się tak pomimo tego, że nie mają one bezpośredniego związku z naszą kulturą.

Oceń ten post