Jeśli mróz łapie, jeśli za oknem pojawia się śnieg, a okna są oszronione, to należy zacząć przygotowania do świąt. Choinka to obowiązkowy element świątecznego wystroju, ale nie jedyny. Co z lampkami na drzwiach, elewacji budynku i dekoracjami w ogrodzie? A co z dekoracjami okiennymi. Mamy 5 pomysłów na zimowe dekoracje okien.

Światła wszędzie!

Dekorowanie okien lampkami świątecznymi to świetny pomysł, choć może nie oryginalny. Ale nie w nadmiarze. Twój sąsiad ma ich więcej niż ty? Nie musisz z nim rywalizować o to, czyj dom jest bardziej oświetlony. Dekoracje okienne wynikają z wyczucia stylu.

Kadr z filmu "Wesołych Świąt" z 2006 roku. Źródło: https://www.vogue.com/article/best-holiday-movie-homes

Światełka to powszechnie znany banał. Co zamiast tego zrobić z czymś bardziej oryginalnym?

Domek z piernika Baby Jagi

Hansel & Gretel trafili do chatki Baby Jagi. Jest to domek z piernika i cukierków. Nie jest to ta sama bajka? Nic nie szkodzi. Niech będzie przykładem, zwłaszcza, że piernik to takie świąteczne ciasto. Polecamy zrobić dodatkowe świąteczne pierniczki z dziurką w środku, aby powiesić je na oknie. Te pierniczki z kolorową posypką i lukrem są idealne do postawienia obok pachnących świeczek, gałązek choinki i półmiska pełnego ciasteczek.

Naklejki z płatkami śniegu ....

... lub naklejki, np. renifery, Mikołaje, gwiazdki itp. W ten sposób wykonasz dekorację okna: spryskaj sztucznym śniegiem, dodaj świeże gałązki sosnowe. Tego typu dekoracja to także świetna zabawa dla Twojego dziecka. Przypomnij sobie, jak w poprzednim tutorialu wyjaśnialiśmy, jak zrobić witraże okienne, np. z wycinanek lub specjalnych farb używanych do malowania na oknach. To dobry pomysł, aby dekorować okna razem z dziećmi. Nie jest konieczne, aby na wszystkich świecach pisać "made in China".

Dekoracje świąteczne są niepełne bez wszelkiego rodzaju wstążek. Wstążki, girlandy i zawieszki są niezbędne. Z prostego kawałka wstążki można stworzyć kilka pięknych rzeczy. Możesz na przykład zawiązać wstążkę wokół ramy okiennej, aby stworzyć girlandę lub pas, który rozciąga się od jednego okna do następnego.

Bombki nie są tylko na choinkę

Bombki mogą być małe lub duże, okrągłe lub w kształcie jajka, plastikowe, styropianowe lub szklane. Wszystkie wyglądają świetnie, zwłaszcza gdy są zawieszone na kolorowych wstążkach nad oknem. Takie dekoracje okienne są łatwe do wykonania i świetnie wyglądają.

Naturalne dekoracje okienne

Jedne z najciekawszych dekoracji są minimalistyczne. Możesz zrobić dekorację okienną z kilkoma pineconami lub suchymi gałązkami ze swojego podwórka. Możesz ozdobić te gałązki za pomocą waty, farb plakatowych lub srebrnej lub białej farby w sprayu.

A co powiesz na... wybranie się do lasu i stworzenie zimowej kompozycji z wykorzystaniem znalezionych tam szyszek oraz zielonych i wysuszonych gałązek? Te naturalne dekoracje okienne świetnie nadają się do łączenia z powyższymi pomysłami. Możesz na przykład połączyć je z pierniczkami lub naklejkami na okna ze śnieżynkami. Nie ma żadnych ograniczeń, tylko Twoja wyobraźnia i styl.

4,7/5 - (6 głosów)