Istnieje wiele sposobów na zwiększenie przestrzeni życiowej w domu. Nie zawsze trzeba to robić kosztem ograniczenia wyborów w wystroju lub liczby posiadanych przedmiotów. Antresola to świetny pomysł. Rozważ te rzeczy, wybierając antresolę do swojego mieszkania. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania.

Zalety antresoli

Antresola pozwala dodać więcej przestrzeni do mieszkania. Może być ona bardzo duża. Możliwości, jakie daje antresola, będą zależały od tego, jak zostanie urządzona.

Ważne jest, aby pomyśleć o podstawach, zanim zdecydujesz się na jej budowę. Antresola oferuje wiele korzyści, w tym zwiększenie przestrzeni. Ważne jest, aby móc wykorzystać przestrzeń, która w przeciwnym razie byłaby niezagospodarowana lub niewykorzystana. Może to nastąpić na przykład w bardzo wysokich pomieszczeniach. Jest to powszechne w pomieszczeniach typu loft, a także w mieszkaniach w starych kamienicach. Antresola jest dodatkiem do mieszkania.

Antresola może być również doskonałym pomysłem na rozwiązanie problemów osób, które mają duże wymagania mieszkaniowe, ale ograniczoną przestrzeń. Jeśli przestrzeń zostanie odpowiednio zagospodarowana, duża rodzina mieszkająca w mieszkaniu o ograniczonej powierzchni nie będzie stanowiła problemu. Nawet niewielka antresola może zostać zbudowana w celu zapewnienia dodatkowego miejsca do przechowywania lub spania dla dzieci.

Zalety antresoli

Główną wadą antresoli jest optyczne zmniejszenie przestrzeni, w której się znajduje. Antresola, która zawsze jest dużym obiektem dzielącym przestrzeń, może powodować przytłaczające wrażenie. Kolejną kwestią jest dostępność światła. Jeśli pomieszczenie nie jest zbyt wysokie i nie ma wystarczającej ilości okien, część przestrzeni może być zacieniona przez antresolę.

Warto poszukać rozwiązań tego problemu. Jednym z ciekawych rozwiązań są antresole, które są częściowo wykonane ze specjalnej siatki i szczególnie dobrze sprawdzają się w przestrzeniach, które są przeznaczone dla dzieci.

Jak zbudować antresolę.

Po pierwsze, należy dobrze się zastanowić, zanim podejmie się decyzję o budowie antresoli. Jest wiele sposobów na zbudowanie antresoli, jest też wiele materiałów. Jeśli konstrukcja jest dobrze dopasowana do przestrzeni, będzie wyglądać świetnie.

Jeśli pomieszczenie ma wyeksponowane drewniane okna, to antresola również powinna być wykonana z drewna w tym samym odcieniu. Do nowoczesnych pomieszczeń dobrze sprawdzi się antresola o konstrukcji stalowej.

Oceń ten post