Czy wiesz, że wartość wynajmowanego mieszkania zależy od wielu czynników? Większość z nich można kontrolować, ale na niektóre nie masz wpływu. Możesz zwiększyć wartość mieszkania, przygotowując je do wynajmu.

Po pierwsze, małe odświeżenie

Każde mieszkanie ma swoją historię. Widać ją na podłodze, ścianach, suficie, a nawet przedmiotach domowego użytku. Może to być dziura w tynku, przetarta farba lub ślady po martwym komarze na ścianie. Mogą to być również plamy lub przebarwienia spowodowane rozlanym winem lub plamami. Nowi najemcy mogą nie chcieć wiedzieć o przeszłości poprzednich właścicieli. Impreza studencka w mieszkaniu nie zrobi dobrego pierwszego wrażenia, a najemcy nie będą skłonni zapłacić za nie więcej.

Warto poświęcić czas na wyczyszczenie mebli i podłóg, a w razie potrzeby lekko przemalować ściany. Wystarczy kilka dni, aby mieszkanie wyglądało na nowsze i bardziej ekskluzywne.

Zadbaj o kluczowe elementy nieruchomości

Osoby poszukujące mieszkania uważają kuchnię i łazienkę za najważniejsze pomieszczenia. Wynajmujący często decydują o tym, czy chcą mieszkać w danym mieszkaniu na podstawie jego wyglądu i funkcjonalności.

Nie oznacza to, że inne pomieszczenia są nieistotne. Ale kuchnia i łazienka wymagają uwagi: naprawy cieknącego kranu, wyszorowania fug między płytkami i usunięcia kamienia oraz wypolerowania chromowanej armatury. W kuchni lepiej kupić meble nieco droższe niż najtańsze. W łazience, jeśli to możliwe, zainstaluj prysznic zamiast wanny.

Okna odzwierciedlają duszę mieszkania

Okna mogą zdradzać wartość i stan mieszkania. Stare drewniane okna, o ile nie zostały poddane renowacji i konserwacji, będą miały wysoki współczynnik przenikania ciepła. Oznacza to, że temperatura będzie uciekać, a zimne powietrze będzie dostawać się do mieszkania, szczególnie zimą.

W starych, zwietrzałych kamienicach nadal można znaleźć stare drewniane okna. Jeśli okna drewniane zostały odnowione lub są nowe, to mieszkanie wiele zyska. Współczesne okna drewniane są trwałe, ciepłe i piękne.

Nawet najlepsze okna drewniane lub plastikowe mogą stracić swój urok, jeśli są brudne i zakurzone (zobacz: Mycie okien na naszym blogu). Przygotowując mieszkanie do wynajmu, nie zaniedbuj mycia parapetów, ram i szyb.

Pamiętaj o drobiazgach

Sprawdź mieszkanie, zanim je komuś zaprezentujesz. Nawet najmniejsze drobiazgi mogą wpłynąć na decyzję. Na przykład przepalona żarówka może wydawać się nieistotna, ale nadal może pozostawić negatywne wrażenie. Jeśli dodatkowo skrzypią zawiasy w drzwiach i kapie woda, wynajmujący może mieć złe przeczucia.

Jeśli nie celujesz w studentów, ale chcesz zarobić więcej na czynszu, upewnij się, że potencjalny najemca nie może narzekać na najdrobniejsze rzeczy.

5/5 - (3 głosy)