Być może widziałeś jeden z naszych pierwszych wpisów o zaletach okien drewnianych, jeśli jesteś stałym czytelnikiem naszego bloga. Podobnie jak modele wykonane z innych materiałów, produkty te mają swoje zalety i wady. Będziemy omawiać niektóre z mitów otaczających okna drewniane.

Odsyłamy Cię do wpisu: Zalety okien drewnianych dla zainteresowanych.

Okna drewniane mogą się rozszczepiać i wypaczać pod wpływem słońca i wilgoci - MIT

Nowoczesne okna drewniane są bezpieczne przed odkształceniem ze względu na sposób ich mocowania oraz konstrukcję ram. Okna nie wypaczą się pod wpływem wysokich temperatur czy nagrzewania przez słońce. Elastyczne uszczelki i prześwity konstrukcyjne mogą kompensować delikatne ruchy. Okna drewniane są impregnowane od góry, zabezpieczając ramę od wewnątrz i od zewnątrz oraz stanowiąc doskonałą ochronę przed przenikaniem wilgoci.

Okna drewniane wymagają konserwacji - PRAWDA czy MIT

Okna drewniane należy konserwować, aby zachowały swoje piękno i służyły przez długi czas (nawet do 90). Jednak wszystkie rodzaje okien, nawet te wykonane z plastiku, wymagają konserwacji.

Proces czyszczenia obejmuje regularne mycie okien, w zależności od potrzeb, oraz dwa razy w roku czyszczenie ram specjalnym płynem do czyszczenia drewna. Jest to prosty proces, który może odświeżyć okna i chronić je.

Od ponad dwudziestu lat wykonujemy okna drewniane. Jesteśmy dumni, że mogliśmy zobaczyć nasze pierwsze konstrukcje. Z przyjemnością dzielimy się z Państwem listą naszych najstarszych realizacji (zapraszamy do zakładki realizacje - do tej pory zaufało nam tysiące klientów, a także banki i instytucje państwowe), aby mogli Państwo przekonać się o jakości, którą oferujemy.

Okna drewniane są ciepłe -- PRAWDA

Drewno to ciepły materiał, który ma dobrą izolację. Pod względem współczynnika przenikania ciepła wypada tak samo jak modele z PVC. Okna drewniane mogą mieć współczynnik przenikania ciepła nawet 0,7 W/m2K, jeśli mają dobry pakiet szybowy. Jest to typowe dla okien pasywnych, które zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej efektywności energetycznej i rekuperacji ciepła.

Okna drewniane są podatne na działanie grzybów - MIT

W zaimpregnowanych lub zabezpieczonych ramach nie gromadzi się woda. Jest to podstawowe środowisko dla rozwoju mikroorganizmów, grzybów i bakterii. Środki konserwujące do drewna chronią nie tylko przed wilgocią, ale także przed rozwojem pleśni, grzybów i innych owadów.

Okna drewniane mogą być drogie - TRUTH & MIT

Okna drewniane mogą być nieco droższe od plastikowych, ale różnica ta może wynosić nawet 30%-60% dla podobnych rozmiarów. Wynika to z ceny surowca. Okna drewniane mogą wytrzymać nawet 90 lat, więc warto zainwestować. Jeśli cena jest dla Ciebie ważna, możesz zdecydować się na okna drewniane wykonane z drewna sosnowego klejonego za pomocą mikro-laminatów. Pozwoli Ci to zaoszczędzić trochę pieniędzy bez utraty jakości.

Okna drewniane są przyjazne dla środowiska - PRAWDA

Możesz się zastanawiać, jak to możliwe, biorąc pod uwagę, że są one wykonane z drewna. W efekcie cierpi na tym ekosystem, ponieważ zmniejsza się powierzchnia lasów. Jednak drewno jest pozyskiwane tylko z wyznaczonych obszarów. Na ich miejsce sadzone są nowe drzewa.

W procesie produkcji nie używa się żadnych toksycznych substancji, a wszystkie odpady można łatwo poddać recyklingowi. Ekologia jest dla nas bardzo ważną kwestią. Dowiedz się więcej o tym, jak dbać o ekologię.

Warto zainwestować w okna naszej produkcji. PRAWDA.

Zdecydowanie jest to prawda. Koniecznie przekonaj się dlaczego!
Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie oraz otrzymać poradę i wycenę stolarki.

5/5 - (1 głos)