Sztuką jest zaaranżowanie tarasu. Tarasy mogą być ozdobione meblami lub innymi dekoracjami. Ale, muszą też być funkcjonalne i świetnie wyglądać. Istotą tarasu jest jego funkcjonalność - to miejsce, w którym można się zrelaksować i spędzić czas w cieplejszych porach roku. Na nowoczesnych tarasach rosną również rośliny, które warto pielęgnować.

Jakie meble nadają się na taras?

Podczas urządzania tarasu ważne jest, aby wybrać odpowiednie meble. Jakie meble warto zastosować na tarasie? Taras powinien być jak najbardziej funkcjonalny i jak najbardziej wygodny. Można tu przyjemnie spędzać letni czas na czytaniu lub innych czynnościach, pod warunkiem, że zapewnimy sobie wystarczający komfort.

Warto zadbać o odpowiednie meble, które sprawią, że taras będzie bardziej komfortowy. Można wykorzystać tutaj sofy i fotele tarasowe, ale należy upewnić się, że materiał jest odpowiedni do klimatu.

Na tarasach zewnętrznych dobrze sprawdzą się meble wykonane ze stali lub syntetycznego rattanu, z miękkimi poduszkami, które można osłonić przed deszczem. Na zadaszonych tarasach można również ustawić meble wykonane z wikliny. Są one bardzo dekoracyjne i idealnie nadają się do użytku zewnętrznego.

Mały stolik jest świetnym dodatkiem do tej przestrzeni. Dzięki niemu możesz cieszyć się filiżanką kawy na tarasie, a może nawet zjeść letni lunch. Meble takie jak półka do przechowywania małych przedmiotów są często pomijane. Ten mebel jest niezwykle praktyczny w tej przestrzeni. Hamak na tarasie to świetny pomysł na letnie wieczory.

Jak założyć mini ogródek na tarasie z roślinami

Rośliny na tarasie mogą być czymś więcej niż tylko doniczkami na parapetach. Okna nie powinny jednak pozostać niezauważone. Warto wykorzystać przestrzeń na ulubione rośliny, jeśli jest ona przesłonięta drewnianymi oknami. Na tarasie najlepiej sprawdzają się rośliny, które można ustawić na podłodze. Tu warto zainwestować w duże, bardzo szerokie i ciężkie donice, które pomieszczą wiele roślin.

Nawet niewielki taras można przekształcić w ogród. Dzięki temu obszar ten staje się bardziej zachęcający. Wiszące rośliny to również opcja, jeśli taras jest zadaszony. Wiszące rośliny w odpowiednim miejscu sprawią, że pobyt będzie przyjemniejszy i bardziej relaksujący. Zawieszone rośliny lub dobrze rozmieszczone rośliny mogą stworzyć zielone ściany chroniące przestrzeń tarasu, co jest ważne w mieście takim jak Nowy Jork.