Często intrygują mnie historie, które słyszę od klientów na temat ich okien.  Wygląda na to, że każde okno ma swoją historię.  Chętnie podzielimy się tymi historiami i spostrzeżeniami na tym blogu.

Każdego dnia rozmawiamy z architektami, inwestorami, wykonawcami przebudów i właścicielami domów o ich potrzebach w zakresie okien i drzwi.  Niesamowite jest porównanie wszystkich unikalnych i interesujących możliwości, jakie przed nami stoją.

Niektóre okna są tam, aby uzupełnić estetykę projektu architektonicznego domu.  Widzimy domy i firmy tradycyjne i współczesne, z połowy ubiegłego wieku i zabytkowe.  Mamy produkty dla wszystkich tych stylów i nie tylko.  Możemy zapoznać się ze stylem architektonicznym Państwa projektu i przedyskutować rodzaj i konfigurację okien, które najlepiej się w nim sprawdzą.   

Niektóre okna są strategicznie rozmieszczone, aby umożliwić widok lub zmaksymalizować ilość światła dziennego wpadającego do pomieszczenia.  Rozumiemy szkło i przeszklenia i możemy pomóc "dostroić" okna w Twoim domu, aby kontrolować światło, ciepło i blask.  Mamy nawet elektrycznie sterowane szkło, które może zmienić się z przezroczystego na półprzezroczyste lub może zabarwić się za naciśnięciem przycisku.

Niektóre okna są używane, aby spełnić wymagania kodeksowe, na przykład egress w sypialni.  Rozumiemy kody, w tym szyby bezpieczne, kody ewakuacyjne i zawiłości kodów energetycznych.

Niektóre okna są po to, aby umożliwić wentylację.  Mamy okna, które przesuwają się z boku na bok lub w górę i w dół, uchylają się, obracają, wystają do środka lub na zewnątrz, lub mogą umieścić nawiewnik w ramie, aby umożliwić dopływ świeżego powietrza bez otwierania okna. 

Niektóre okna są używane do kontroli żywiołów.  Mamy rozwiązania dla kontroli dźwięku, silnych wiatrów i deszczu, a także kontroli termicznej, aby utrzymać ciepło i zimno w lub na zewnątrz w zależności od pory roku i potrzeb kontroli klimatu.

Często wszystkie te czynniki są częścią opowieści.

Sklepy oferują wysokiej jakości okna od różnych producentów.  Każde z nich posiada unikalne produkty, które różnią się materiałami, wydajnością, estetyką i ceną.  W rozmowie z klientem zadaniem jest mu pomóc w znalezieniu odpowiednich produktów spełniających ich specyficzne potrzeby. Czasami te potrzeby są łatwe do spełnienia, czasami nie. 

Często jedna potrzeba równoważy inne kryteria, np. potrzeba zastosowania określonego materiału (powiedzmy aluminium), ale jednocześnie konieczność spełnienia wymogów kodeksu energetycznego.  W takim przypadku możemy ulepszyć szkło w oknie, aby zapewnić lepszą ogólną charakterystykę termiczną, lub zapewnić wgląd w kodeksy energetyczne, aby pomóc w poruszaniu się po różnych ścieżkach do zgodności z przepisami.

Współpraca z architektami, firmami budującymi domy, wykonawcami przebudowy i właścicielami domów, pozwala odkrywać możliwości i dostarczać rozwiązania, które spełniają marzenia i wymagania.

Jednym z obszarów, w którym odnotowaliśmy znaczny wzrost sprzedaży są duże drzwi.  Prezentujemy drzwi przesuwne i składane, które zajmują miejsce ścian, gdy są zamknięte i otwierają się szeroko, aby połączyć przestrzenie wewnętrzne i zewnętrzne.   Mamy duże drzwi z drewna, aluminium, winylu i kombinacji tych materiałów.

Wiemy również, że każdy klient jest tak wyjątkowy jak jego potrzeby okienne.  Jeśli chcesz być wykształcony możemy zapewnić wszystkie informacje techniczne, dostępne opcje i wiedzy o produkcie można kiedykolwiek poprosić.  Jeśli chcesz, abyśmy przedstawili nasze zalecenia w oparciu o Twoje potrzeby, nasz doświadczony i profesjonalny personel sprzedaży prawdopodobnie spotkał się z sytuacjami podobnymi do Twojej i z przyjemnością przedstawi zalecenia, aby spełnić Twoje potrzeby. 

Chociaż naszym głównym obszarem działalności jest sprzedaż dla firm budujących domy i zajmujących się przebudową, z przyjemnością sprzedajemy je właścicielom domów i możemy nawet zapewnić usługi instalacyjne, jeśli tego potrzebujesz.

Na tym blogu zamierzamy dzielić się naszymi spostrzeżeniami branżowymi, zabawnymi historiami, inspirującymi zdjęciami oraz narzędziami i dokumentami technicznymi, które pomogą Ci w procesie wyboru okien i drzwi.