Z każdym rokiem trendy wnętrzarskie są ciekawsze i bardziej fascynujące. Nie można narzekać na nudę w mieszkaniu, którego właściciel lub lokator stara się nadążać za najnowszymi trendami. Na co warto zwrócić uwagę? I co eksperci przygotowali na 2020 rok?

Najnowsze trendy kolorystyczne

Zmiany w trendach wnętrzarskich należy zacząć od trendów kolorystycznych na przyszły rok. W przyszłym roku wiele osób może czekać niespodzianka, jeśli chodzi o kolor dominujący.

Najważniejszym kolorem w tym roku będzie ten, który kojarzy się z ekologią i światem przyrody, czyli zielony. Na ścianach i tekstyliach w wielu kolorach można zobaczyć również wiosenną zieleń, granat i żółć. Kolory te nie powinny być stosowane na zasłonach czy ścianach, ale także na tapicerkach takich jak pufy i sofy czy fotele.

Naturalne materiały

Trendy wnętrzarskie obejmują wykorzystanie w aranżacji wnętrz naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Kolejnym elementem, na który wpływa rosnąca popularność tematyki ekologicznej jest wykorzystanie naturalnych materiałów we wnętrzach. Warto również zwrócić uwagę na wspaniałe połączenie drewna i zieleni.

Idealnym rozwiązaniem jest wprowadzenie w tym celu drewnianych okien. Na tych oknach można zawiesić zielone zasłony. Najlepiej, aby zasłony były przezroczyste i cienkie, aby jak najwięcej światła mogło dostać się do pomieszczenia.

Drewno może być również wykorzystane jako podłoga lub blat. Na blaty stolików kawowych i stołów idealnie nadają się elementy kamienne i stalowe.

Trendy w oświetleniu:

Zmiany trendów na przyszły rok nie ograniczą się do kolorów i materiałów. Dotkną one również oświetlenia wnętrz. Każdy wie, że dobrze dobrany i wyselekcjonowany żyrandol jest idealnym dopełnieniem każdego wnętrza.

W 2020 roku warto postawić na lampy, które przypominają instalację artystyczną. Kinkiety i żyrandole powinny mieć nieregularne kształty. Nie powinny być pełne przewodów i punktów świetlnych rozrzuconych w niezorganizowany sposób.

Geometria to kluczowa cecha nowych trendów wnętrzarskich

Nietypowy kształt lamp prowadzi nas do ostatniego punktu nowych trendów wnętrzarskich w przyszłym roku, czyli kwestii geometrii pomieszczeń.

Jak widać na przykładzie lamp, w przyszłym roku dominować będą proste kształty i formy. Geometria będzie utrzymana w prostocie i minimalizmie. Powinno to znaleźć odzwierciedlenie w ewentualnych wzorach na obiciach mebli czy zastosowanych fakturach.

Oceń ten post