Trudno wyobrazić sobie remontowy bałagan bez wszechobecnego kurzu, plam z tynku i farby, zniszczonych mebli i tygodniowego sprzątania. Łatwo tego uniknąć, przystosowując mieszkanie do remontu. Dzięki temu proces sprzątania będzie szybki i bezbolesny.

W bardziej komfortowym gronie, ale nie tym razem

Remont nie jest możliwy w zatłoczonym mieszkaniu. Dzieci ganiające za psem, żona, która ma teściową, która wie najlepiej - ci ludzie będą tylko przeszkadzać. Im więcej osób w mieszkaniu, tym bardziej staje się ono zatłoczone i brudne. Warto na czas remontu wyłączyć z użytkowania pokój, a nawet całe mieszkanie.

Usuń wszystko, co możesz

Ważne jest, aby usunąć z domu wszystkie niepotrzebne przedmioty, w tym dywany, pościel i pluszowe misie.

Nawet jeśli przykryjesz wszystko folią, nie ochroni Cię to całkowicie przed cząsteczkami kurzu. Wazon na oknie może zostać uszkodzony przez spadający młotek, a zadrapania od piły lub noża pozostaną na meblach na całe życie.

Folia i taśma są twoimi przyjaciółmi

Taśma malarska i folia mogą być używane do ochrony wszystkiego, czego nie można przenosić. Folię można kupić w sklepach dla majsterkowiczów za grosze. Jest to lepsze rozwiązanie niż używanie prześcieradeł lub gazet, które nie chronią przed kurzem i mokrymi plamami.

Przykrycie podłogi lub mebli tekturą ochroni je przed uszkodzeniem. Jest to szczególnie przydatne po upadku ciężkiego przedmiotu. Następnie należy szczelnie przykryć go folią i taśmą. To samo można zrobić z gniazdkami elektrycznymi i lampami. Aby być bezpiecznym, należy zabezpieczyć sprzęt AGD i RTV podwójną warstwą, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu do urządzenia.

Zabezpiecz okna

Czy cały pokój jest już pokryty kilometrami folii? Robisz świetną robotę, ale co z oknami? Nie, ale warto to zrobić. To fakt, który wiele osób pomija. Nawet szklane lub drewniane ramy mogą zostać przypadkowo uszkodzone. Istnieją folie, które można wykorzystać do ochrony okien. Są one odporne na wilgoć, ale nadal przepuszczają światło.

Użyj taśmy malarskiej, aby zakryć wszelkie szczeliny między ramą szyby a folią. Zabieg ten uchroni nas również przed koniecznością mycia okien z powodu zachlapania.

Czy to już koniec? Zasłona opadła!

Tak, potrzebujesz kurtyny. Ale powinna to być zasłona ochronna zamontowana na drzwiach. Utrzymuje kurz z dala od innych pomieszczeń, a to, co dzieje się w jednym pokoju, pozostaje tam. Istnieje wiele rodzajów zasłon. Najprostszym jest zwykła folia, którą zawiesza się na framudze drzwi. Nie gwarantuje to jednak 100% bezpieczeństwa. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kurtyny z suwakami wraz z wycieraczką. Dzięki temu nie trzeba martwić się o sprzątanie całego domu po remoncie.

5/5 - (2 głosy)