Jesteście ciekawi, jakie materiały są najlepsze do wykończenia łazienki? My uważamy, że tak! Płytki ceramiczne to często pierwsza i ostatnia rzecz, która przychodzi do głowy. Lepszą alternatywą dla płytek ceramicznych może być naturalne drewno. Sprawdzi się ono w każdej łazience, w każdej jej postaci. Zaraz, drewno i wilgoć to nie to samo.

Wątpliwości jest wiele, a negatywizm zwycięża. Poznaj nasze argumenty na to, dlaczego nie musisz obawiać się drewna w łazience i co możesz zyskać dzięki temu pomysłowi.

  1. Drewno jest ponadczasowe

Drewno jest zawsze przyjemne dla oka, niezależnie od jego koloru, gatunku czy sposobu obróbki. Drewniane meble, okna i dodatki są ponadczasowe i modne, mimo że metaliczne wykończenia, beton, marmur i metaliczne kolory są w pewnych okresach modne.

  1. Po prostu wyjątkowe

Unikalna faktura drewna jest niezrównana. Można ją wykorzystać na wiele sposobów, w tym z gładkimi, jednobarwnymi powierzchniami lub wzorzystymi wzorami. Zapach drewna? Jest nie do pobicia!

  1. Drewno jest przytulne

Drewno może wywoływać przyjemne, kojące uczucie przytulności, ciepła poprzez swój kolor, odbicia światła lub po prostu przez dotyk. Naturalne drewno nie ulega wpływowi chłodu, w przeciwieństwie do płytek drewnianych, które coraz bardziej realistycznie imitują ten wygląd.

  1. Bliżej natury

Jeśli przemawiają do Ciebie ekologiczne rozwiązania, nie minie wiele czasu, gdy zdecydujesz się na wykorzystanie naturalnych elementów w wystroju i wyposażeniu łazienki. Drewno jest ekologicznym i ekonomicznie opłacalnym surowcem, który może być ponownie przetworzony lub zutylizowany w odpowiedzialny sposób.

  1. Może być stosowane w różnych

Być może wolisz łazienkę w stylu skandynawskim lub rustykalnym. Być może zainspiruje Cię stworzenie w swoim domu czegoś egzotycznego. Drewno sprawdzi się w każdej wizji, niezależnie od tego, czym się inspiruje.

  1. Dopasuj się do wystroju swojego domu

W korytarzu obok łazienki znajdują się drewniane panele? Możesz je umieścić również w łazience! Pozwoli Ci to zachować wizualną ciągłość w całym domu. Drewno może być również wykorzystane w wielu pomieszczeniach. Możesz uczynić z niego główny motyw przewodni swojego mieszkania.

  1. Egzotyczne lub praktyczne

Głównym powodem, dla którego nie należy stosować drewna w łazience jest wilgoć. Elementy drewniane, które zostały odpowiednio zabezpieczone (zaimpregnowane powłoką ochronną), przetrwają wiele lat, nie doznając żadnych uszkodzeń. Wyposażenie łazienki wykonane z gatunków egzotycznych, takich jak teak, jest lepiej przystosowane do wyższej wilgotności.

  1. Łatwe w utrzymaniu

Regularna pielęgnacja powierzchni drewnianych nie przysporzy więcej problemów niż w przypadku paneli PCV, pod warunkiem, że będą one dobrze chronione przed wodą. Na rynku jest wiele produktów, które można wykorzystać do czyszczenia powierzchni drewnianych, nawet jeśli jesteś fanem "białej rękawiczki".

  1. Elastyczne, odporne na uszkodzenia

Drewniane blaty, szafki łazienkowe i inne elementy są bardziej stabilne niż wyglądają. Drewno do łazienki powinno być mocne i trwałe, dzięki czemu produkty wykonane z tego surowca będą mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeśli drewno posiada niedoskonałości, to tylko podkreślą one jego naturalne piękno i urok.

  1. Świetne, jeśli chcesz prowadzić styl życia Hygge (kliknij, aby poznać definicję hygge).

Drewno - główny składnik skandynawskiej architektury - to najlepsza opcja, jeśli chcemy żyć szczęśliwie. Piękne drewniane dodatki pomogą nam się zrelaksować i być blisko natury.

Guest post by Agnieszka Mzejko, lazienkaplus.pl. Zdjęcia udostępnione przez lazienkaplus.pl.
Po więcej inspiracji zapraszamy na bloga sklepu z wyposażeniem łazienek i kuchni!

5/5 - (1 głos)