Utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz mieszkania w sezonie grzewczym nie musi być kosztowne. Istnieje wiele sposobów na to, aby ogrzewanie stało się bardziej przystępne cenowo. Choć niektóre wymagają znacznych inwestycji, równie ważne są małe zmiany i zmiana nawyków. Co możesz zrobić, aby utrzymać ciepło w swoim domu i zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu? Oto kilka sugestii.

Drzwi i okna z uszczelnionymi uszczelkami

Kluczową kwestią jest bez wątpienia: szczelność drzwi i okien. Na rynku dostępnych jest wiele opcji okien aluminiowych, PCV i drewnianych. Można wybierać spośród różnych izolacji termicznych, dzięki czemu można dopasować wybór do swoich potrzeb i budżetu.

Na rynku nie brakuje również drzwi. Nie da się ekonomicznie ogrzewać mieszkania bez termoizolacyjnych okien czy drzwi. Przez wszelkie nieszczelności do mieszkania będzie dostawało się chłodne powietrze. Sprawdź nasz wybór energooszczędnych, wysokiej jakości konstrukcji!

Temperatura w zależności od indywidualnych potrzeb

Aby utrzymać mieszkanie w odpowiedniej temperaturze, warto ustawić temperaturę według własnych upodobań. Można obniżyć temperaturę w domu podczas naszej nieobecności poprzez zakręcenie termostatu lub zmianę ustawień termostatu. Warto również ustawić termostat tak, aby dostosować temperaturę do pory dnia . Jest to zalecane dla prawidłowego snu. Warto również dostosować temperaturę poszczególnych pomieszczeń zgodnie z ich przeznaczeniem. Inne będą wymagania kuchni, sypialni, salonu i łazienki.

W mieszkaniu niezbędna jest odpowiednia wentylacja.

Ważne jest, aby wnętrze domu było wentylowane w okresach grzewczych. Ważne jest, aby robić to prawidłowo w celu zaoszczędzenia energii cieplnej. Dobrym pomysłem jest zakręcenie kaloryfera przed wietrzeniem. Zapobiegnie to stratom ciepła z wentylacji, co może doprowadzić do zwiększenia intensywności ogrzewania. Nie powinno to trwać zbyt długo i odbywać się przy otwartym oknie.

Nie przykrywaj grzejników niczym

Pamiętaj, aby podczas aranżacji przestrzeni mieszkalnej nie zasłaniać kaloryferów ciężkimi meblami, zasłonami. Jeśli w pobliżu kaloryfera ustawisz sofę lub stół, ważne jest, aby zachować co najmniej 10 cm. 10 cm. Pomocne mogą być również szerokie parapety, dzięki którym ciepłe powietrze z kaloryferów będzie kierowane do pomieszczenia, a nie na okna. Możesz też poznać powody, dla których grzejniki powinny być montowane pod oknami.

Jest to cenne źródło naturalnego światła i ciepła.

Niestety jesień i zima bywają nieprzewidywalne, a słonecznych dni jest mniej niż latem. Warto wykorzystać naturalne światło, które ogrzewa pomieszczenia. Aby zmniejszyć straty ciepła, warto otwierać okna w ciągu dnia.

Oceń ten post