Okna łazienkowe stoją przed dwoma głównymi konfliktami: światłem i prywatnością. Średnia łazienka jest małą zamkniętą przestrzenią, więc ważne jest, że każde okno łazienkowe pozwala na tyle światła, ile to możliwe w pokoju, aby poczuć się większy. Pozwalając światło do łazienki może oznaczać, że musisz poświęcić prywatność.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, dzięki którym możesz zapewnić sobie maksymalne wykorzystanie przestrzeni w łazience, a jednocześnie zapewnić swojej rodzinie prywatność.

Okna w łazience

Jeśli nadszedł czas, aby wymienić okna w swoim domu, możesz rozważyć mniejsze okna, które są ustawione wyżej na ścianie w łazience. Okna ustawione wyżej na ścianie w łazience zapewni najwyższą ilość prywatności , a jednocześnie pozwala zostawić je odkryte , aby pozwolić światło w.

Okna z podwójnymi szybami

Podwójnie oszklone okna, powszechnie określane jako okna z podwójną szybą, otrzymują swoją nazwę od bycia skonstruowanym z dwóch oddzielnych tafli szkła oddzielonych niewielką szczeliną, która jest wypełniona gazem i szczelnie zamknięta. Gaz, który wypełnia lukę między dwiema taflami szkła jest zazwyczaj argonem i służy jako dalsza izolacja, aby zapewnić, że nie marnujesz nadmiaru energii na ogrzewanie lub chłodzenie domu z powodu słabo izolowanych okien.

Dodatki do okien

Gdy wybraliscie już swoje okna to potrzebujecie zachowac perfekcyjną równowagę światła i prywatności. Używanie różnych nadokiennych dodatków może zapewniać nie tylko prywatność i światło, ale także dodawać twojej łazience ogólny wystrój i styl.

  • Matowe okna - nałożenie nieprzezroczystej warstwy szronu na okno zapewni prywatność i pozwoli na przenikanie światła przez oszronienie. Jeśli masz łazienkę z pożądanym widokiem na zewnątrz lub po prostu chcesz widzieć poza lukrem, spróbuj oszronić tylko dolną połowę okna. Zapewni to przyjemne medium prywatności, światła i zachowa widok Twojej łazienki.

  • Zasłony - Korzystanie z jasnych zasłon wpuści trochę światła do łazienki i zapewni Ci potrzebną prywatność. Zasłony można łatwo zawiesić i dopasować do kolorystyki łazienki.

  • Żaluzje - są to najczęstsze i łatwe do naprawienia. Jasno kolorowe rolety wpuszczą do łazienki umiarkowaną ilość światła i zapewnią prywatność po zamknięciu.

  • Okiennice - to świetny sposób na wpuszczenie idealnej ilości światła do Twojej łazienki. Okiennice dodadzą domowi elegancji, a także zapewnią prywatność. Dodatkową zaletą okiennic jest to, że są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają konserwacji.