Duży balkon lub taras to jedna z przestrzeni, którą można stworzyć na wiele różnych sposobów. Może służyć jako miejsce relaksu, część domu, która jest zwykle użytkowa lub reprezentacyjna strefa z wyjściem do ogrodu. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, a każda aranżacja jest inna. Powstaje pytanie: jakie drzwi zamontować na tarasie?

Jak powinno wyglądać idealne wejście na taras?

Idealnie dopasowane - na tym moglibyśmy poprzestać. Nie zawsze jednak jest to łatwe. Wszystko zależy od przeznaczenia tarasu. Idealne drzwi powinny oferować:

  • Komfort i łatwość użytkowania
  • Istnieje wiele ciekawych aranżacji.
  • Więcej przestrzeni użytkowej wewnątrz i na zewnątrz
  • zabezpieczenie.

Tarasy mogą być stosowane zarówno przy drzwiach otwieranych pojedynczo i podwójnie, jak i przy drzwiach przesuwnych, przesuwno-uchylnych i składanych. Wybór rozwiązania będzie zależał od wizji projektowej i budżetu. Chociaż drzwi przesuwne są droższe od standardowych drzwi otwieranych, oferują lepsze wykorzystanie przestrzeni.

Należy tak zaplanować układ drzwi jedno- lub dwuskrzydłowych, aby można je było otwierać do wewnątrz lub na zewnątrz. Po każdej stronie musi być dużo miejsca. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy odległość od barierki jest niewielka, a powierzchnia użytkowa ograniczona.

Drzwi przesuwne mogą pomóc w zaoszczędzeniu miejsca. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że szyna, która będzie przesuwała skrzydło drzwi, musi być wbudowana w ścianę. Będziesz miał więcej światła w swoim mieszkaniu i więcej przestrzeni użytkowej. Polecamy Państwu zapoznanie się z naszymi przesuwnymi drzwiami tarasowymi typu HS.

A co z bezpieczeństwem?

Bezpieczeństwo i odporność na włamanie to ważne kwestie. Duże, przeszklone drzwi i okna mogą zapraszać włamywaczy. Dobra wiadomość jest taka, że zarówno drzwi przesuwne jak i otwierane są bezpieczne . Mogą być wykonane zgodnie z aktualnymi atestami i mieć szyby antywłamaniowe P4, wzmocnione okucia i lepsze zamki.

Duże okna i drzwi wymagają więcej uwagi

Ważne jest, aby przy wyborze rozwiązania wziąć pod uwagę jego praktyczne aspekty. Połączenie drzwi przesuwnych z dużymi oknami sprawia, że duża część ściany jest przeszklona. Zapewnia to lepsze doświetlenie i szersze pole widzenia. Jednak ma też wyższy współczynnik przenikania ciepła i wymaga częstego czyszczenia. W miastach, w których jest dużo kurzu, na szybach może szybko osadzać się brud i pył. Dowiedz się więcej o wadach i zaletach dużych okien.

Tradycyjne okna z drzwiami tarasowymi na zawiasach mają mniejszą powierzchnię przeszklenia, przez co są mniej efektywne cieplnie i słabiej doświetlają wnętrze. Mogą być również zamontowane na przeszklonej ścianie. Dla osób z ograniczonym budżetem, drzwi otwierane są bardziej przystępne niż drzwi przesuwne.

Jak widać, każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Każde z nich można również zmodyfikować, aby zmaksymalizować te korzyści. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości architektonicznych. Nie ma jednego rozwiązania, które działa dla wszystkich, ale każdy może znaleźć swoje własne rozwiązanie.

3,8/5 - (5 głosów)