To oczywiste, że przestrzeń mieszkalna powinna zapewniać odpowiedni komfort. Nie chodzi tu tylko o wygląd przestrzeni, ale również o jej funkcjonalność, a także o atmosferę, którą tworzy. Osiągnięcie takiego efektu nie jest łatwe. Ważne jest, aby podczas urządzania mieszkania pamiętać o mocy dodatków. Dodają one osobowości i tworzą przyjazne otoczenie. Z ich pomocą można sprawić, że każde pomieszczenie będzie miało ciepły i przytulny charakter.

Materiały - wielozadaniowe akcesoria

Materiałowe akcesoria mogą nadać pomieszczeniu przytulny charakter, który sprawi, że każdy poczuje się dobrze. Można stworzyć pożądany efekt, umieszczając po prostu kilka dekoracyjnych poduszek na kanapie, koc, zasłony lub kładąc dywanik na ziemi.

Tkaninowe dodatki mają tę zaletę, że są wielofunkcyjne. Podnoszą estetykę wnętrza i sprawiają, że jest ono bardziej komfortowe. Na przykład poduszki będą świetnie wyglądać we wnętrzu. Jednak w razie potrzeby sprawią, że wygodniej będzie się wypoczywało na fotelu czy kanapie. W podobny sposób zadziałają zasłony. Dodadzą uroku oknom i stworzą atmosferę sprzyjającą relaksowi. Miękkie dywany są świetną izolacją i mogą służyć do zabawy z dziećmi.

Światło i kolory

Na postrzeganie wnętrza wpływa światło i kolor. W zależności od potrzeb, z ich pomocą można osiągnąć różne efekty wizualne. Ocieplenie pomieszczenia jest tak proste, jak wybór ciepłych barw lub pomalowanie ścian na pastelowe kolory. Wszystko zależy od osobistych preferencji i aranżacji.

Ciepłe światło (mniej niż 3300K), reflektory punktowe to dobry wybór, aby stworzyć przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Możesz wykorzystać lampy podłogowe, stojące i wiszące, a także kinkiety i listwy ledowe.

Naturalne drewno o dużej estetyce

Drewniane okna ocieplą wnętrza. Ich naturalne piękno wprowadza do pomieszczeń ciepło i swojski klimat. Podobnie jest z drewnianą podłogą czy meblami. Wiele rodzajów drewnianych dodatków dekoracyjnych, takich jak wazony, figurki czy ramki na zdjęcia, doda uroku i ciepła pomieszczeniom, sprawiając, że będą one bardziej przytulne. Dobrze sprawdzą się również gazetniki czy wiklinowe kosze.

Rośliny

Świetnym sposobem na to, aby mieszkanie poczuło się ciepłe i przytulne jest umieszczenie kwiatów w ozdobnych donicach (drewnianych, ceramicznych). Dodają one życia i ciepła do mieszkania. Mają też inne korzyści. Oczyszczają powietrze i zachowują jego wilgotność w sezonach grzewczych.

Oceń ten post